Náš Mamut
Náš Mamut
odkaz na naši sekci MTBO
naše matka "zastřešitelka"
Během 7 dnů jste velmi aktivně hodnotili náš dvojzávod. Výsledkem je 94 odpovědí, které právě zpracováváme do přehlednější formy. Každopádně již nyní si můžete přečíst 24 stran hodnocení, které je přiloženo v pdf.
Ahoj všem,
jelikož neeexistuje centrální systém pro hodnocení závodů MTBO, tak jsem vytvořil primitivní dotazník. Chci Vás požádat o jeho distribuci mezi účastníky našich závodů a samozřejmě i o vyplnění kladných a hlavně záporných hodnocení. Předpokládám, že bych do příštích MTBO závodů udělal analýzu a zveřenil ji.

Díky za vše, Radek
O víkendu 7.-8.5.2016 byl v Česticích zahájen již 23. ročník Českého poháru v MTBO. Za neskutečně pěkného počasí přivítali pořadatelé Mamuti z Lipovky na 450 závodníků na úvodním dvojzávodu ČP v MTBO. Závod byl okořeněn mezinárodní účasti závodníků ze Slovenka, Polska, Itálie a Rakouska.

Na trati sobotního Ultra Longu se museli závodníci vypořádat se značnou porcí kilometrů. V Elitě se jednalo o trať dlouhou 50km u mužů a u žen 30 (vzdušnou čarou). V ženách zcela jasně zvítězila Martina Tichovská z USK Praha, která o téměř 10 minut porazila Renatu Paulíčkovou z OK Jihlava a Kateřinu Novákovou z OK 24 Praha. V mužích byl souboj vyrovnanější, ale systémem start cíl vedl od samotného začátku Vojtěch Ludvík ze Stadionu Nový Bor, který za sebou nechal velkou zahraniční hvězdu z Itálie Lucu Dallavalleho téměř o 3 minuty a Jirku Hradila z SKOB Zlín už o 7 minut.

Na závodníky čekal rovinatý terén s velmi bohatou a dobře sjízdnou sítí cest. Tratě obsahovaly i několik velmi dlouhých postupů a 2 občerstvovací stanice.
Novinkou byla trať pro nejmenší závodníky v kategorii M12 a W12 (liniová trať v lesním prostoru na závodní mapě a smožnostmi zkarácení). Tyto tratě si rodiče dětí velice pochalovali a doufáme, že jsou příslibem pro nábor a růst budoucích talentů pro MTBO!

Další raritou byl prostor závodu, který mapaři připravovali téměř 3 měsíce a byl téměř 25 km2 velký. Pro sobotní závod byly připraveny 2 mapy (vel. A3) a kategorie M21E měla dokonce 3. mapu, která překrývala prostor obou map. Premiérově byl použit tisk na voděodolný materiál Pretex a mapy pro většinu kategorií byly tištěné oboustranně firmou Reklamy Jilemnice.

Po sobotním ceremoniálu následovala kulturní vložka v podobě country kapely Kalumet.

V nedělním závodu na krátké trati (Middle) se závodníci dostali do prostoru mapy Sklenářka. Vlastně celý prostor byl premiérově využit pro MTBO. A když jsme u těch rarit, tak se pro okres Rychnov nad Kněžnou jednalo o první závod v MTBO!

V hlavních kategoriích se oproti sobotě změnily výsledky následovně: v ženách zvítězila Renata Paulíčková z OK Jihlava o 40 vteřin před Laurou Scravonati z Itálie a o dvě minuty před Naděždou Skácelovou z LKT 80 Šumperk.

V hlavní mužské kategorii M21E zvítězil Luca Dallavalle o 21 vteřin před Kryštofem Bogarem z Jiskry Nový Bor a o 67 vteřin před Honzou Svobodou ze SNS Smržovka.
Opět byl zařazen liniový závod pro nejmenší účastníky. Všichni závodníci mohou své kladné či negativní postřehy zhodnotiv v anketě zde: http://www.click4survey.cz/s/8971/39963a19. O následnou analýzu se podělíme do cca 10 dnů.

Fusce wisi. Curabitur ligula sapien, pulvinar a vestibulum quis, facilisis vel sapien. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Donec vitae arcu. Praesent vitae arcu tempor neque lacinia pretium. Etiam posuere lacus quis dolor. Nullam faucibus mi quis velit. Integer tempor. Class aptent taciti sociosqu ad litora